SARAY PİLAVI

Adı gibi sultanlara saraylara layık bir pilav tarifim var 🙂 Hem lezzeti hem de görsel olarak sofranızı şölene çevirecek bu tarifi mutlak deneyin derim… Saray Pilavı İçin Malzemeler ; 2 su bardağı pirinç 1 paket kuş üzümü 1 paket dolmalık fıstık 1-2 tane soğan Karabiber, tuz Yarım kilo tavuk (kalça etinden kuşbaşı) 1 kase çiğ badem (kavrulmamış) 1 kase çiğ kaju (kavrulmamış) 2 tane havuç Yapılışı ; Öncelikle iç pilav için 1.resimdeki gibi kuru soğanı küçük küpler halinde doğrayıp…

Read More

BAYRAM İÇİN PİLAV VE MAKARNA MENÜSÜ

Özbek Pilavı //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/11/ozbek-pilavi/ Tavada Yufkalı Makarna //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/18/tavada-yufkali-makarna/ Sebzeli Bulgur Pilavı <ahref

Read More

BAYRAM İÇİN ET YEMEKLERİ

Etli Kuru Fasulye //www.beyhaninmutfagi.com/2013/10/14/etli-kuru-fasulye/ Garnitürlü Çanak Köfte //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/21/garniturlu-canak-kofte/ Patates Püreli Rosto //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/12/patates-pureli-rosto/ Fırında Kıymalı Patates //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/11/firinda-kiymali-patates/ Patates Püreli Et Sote //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/11/patates-pureli-et-sote/ Kıyma Soslu Yufka Kızartması //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/13/kiyma-soslu-yufka-kizartmasi/ Tavuk Şinitzel //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/15/tavuk-sinitzel/ Tavuk Sarma //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/22/tavuk-sarma/ Yufka Kebabı //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/29/yufka-kebabi/ Fırında Tavuk Baget //www.beyhaninmutfagi.com/2013/08/01/firinda-tavuk-baget/ Tas Kebabı //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/09/tas-kebabi/ Soya Soslu Biftek //www.beyhaninmutfagi.com/2013/08/02/soya-soslu-biftek/ Hasan Paşa Köfte //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/26/hasan-pasa-kofte/ AFİYET ŞİFA OLSUN HANIMLAR 🙂

Read More

BAYRAM İÇİN ÇORBALAR

Un Çorbası //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/26/un-corbasi/ Mercimek Çorbası //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/09/mercimek-corbasi/ Domates Çorbası //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/22/domates-corbasi/ Karışık Sebze Çorbası //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/24/karisik-sebze-corbasi/ Patates Çorbası //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/29/patates-corbasi/ Pirinç Çorbası //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/15/pirinc-corbasi/ Aş Otlu Ayran Aşı Çorbası //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/26/as-otlu-ayran-asi-corbasi/ Tel Şehriye Çorbası //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/13/tel-sehriye-corbasi/ Ezogelin Çorbası //www.beyhaninmutfagi.com/2013/08/03/ezogelin-corbasi/ AFİYET ŞİFA OLSUN HANIMLAR 🙂

Read More