DAVET MASASI (MUTLU MİSAFİRLER)

Arkadaşlarımla birlikte keyifli vakit geçirdiğimiz bir akşam yemeği… Gırgır şamata eşliğinde yenen yemekler, hoş sohbetler, mutlu keyifli geçen bir akşam oldu bizim için. Onca yorgunluğa hazırlığa değecek tek bir şey vardır.  Gelen misafirlerin evinizden giderken ki memnuniyetidir 😉 Ağız tadıyla, ailemizle arkadaşlarımızla dostlarımızla yenen yemeğin tadı her zaman bir başka keyiflidir… Allah her zaman huzurumuzu daim eylesin… Misafirlerim İçin Hazırladığım Yemekler ;  UN ÇORBASI  PATLICANLI BÖREK  KALIPTA KIYMALI MAKARNA  PATATES GRATEN  TOST EKMEĞİ SALATASI  BİSKÜVİLİ TART (ÇİKOLATALI)  AFİYET ŞİFA…

Read More

KADAYIFLI MUHALLEBİ

Nefisssss lezzetliiiii çokkk hafif  bir tatlı bu tatlı 😉 Malzemeler ; 250 gram kuru kadayıf 3 yemek kaşığı tere yağı 5 yemek kaşığı toz şeker 1 su bardağı çekilmiş ceviz Muhallebisi İçin ; 1 kutu süt 2 türk kahve fincanı toz şeker 2 yemek kaşığı nişasta 4 yemek kaşığı un 1 kutu krema Yapılışı ; İlk olarak kadayıfı geniş bir kabın içine kadayıfı alıp elinizle ezin. Daha sonra geniş bir tavaya yağı koyup eritin ve kadayıfı ekleyip hafif rengi…

Read More

BAYRAM İÇİN TATLI ÖNERİSİ

Kadayıflı Muhallebi //www.beyhaninmutfagi.com/2014/01/11/kadayifli-muhallebi Islak Kurabiye //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/09/islak-kurabiye/ Halley Pasta //www.beyhaninmutfagi.com/2013/08/23/halley-pasta/ Çikolata Soslu Etimek Tatlısı //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/12/cikolata-soslu-etimek-tatlisi/ Hindistan Cevizli Pamuk Toplar //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/13/hindistan-cevizli-pamuk-toplar/ Tiramisu //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/31/tiramisu Şekerpare //www.beyhaninmutfagi.com/2013/08/01/sekerpare/ Lokum Kek //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/09/lokum-kek/ Etimek Tatlısı //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/16/etimek-tatlisi/ Haşhaşlı Revani //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/21/hashasli-revani/ Kedi Dilli Muhallebi //www.beyhaninmutfagi.com/2013/07/25/kedi-dilli-muhallebi/ Sürpriz Kremalı Kek //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/22/surpriz-kremali-kek/ Fındıklı Lokum //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/29/findikli-lokum/ Haşhaşlı Revani Tatlısı //www.beyhaninmutfagi.com/2013/08/05/hashasli-revani-tatlisi/ Gül Tatlısı //www.beyhaninmutfagi.com/2013/08/06/gul-tatlisi/ Kuru Meyveli Kurabiye //www.beyhaninmutfagi.com/2013/06/20/kuru-meyveli-kurabiye/ Hep birlikte nice mutlu huzurlu sağlıklı bayramlara erişmek dileğimle BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN  😉 AFİYET ŞİFA OLSUN 🙂

Read More

TİRAMİSU

Malzemeler ; Pandispanyası İçin ; 5 tane yumurta 5 kahve fincanı un 5 kahve fincanı toz şeker Yarım paket kabartma tozu 1 yemek kaşığı kakao Yada hazır pasta tabanı Kreması İçin ; 3 su bardağı süt 1 tane yumurta sarısı 2 yemek kaşığı un (tepeleme) 2 yemek kaşığı nişasta 1 su bardağı toz şeker 1 kutu labne peyniri   Keki Islatmak İçin ; 1 su bardağı su 1 yemek kaşığı nescafe Üzeri İçin ; Kakao Yapılışı ; Keki için…

Read More